• biuro@wodawogrodzie.pl
  • +48 501 26 99 69

Galeria

Blue Garden to także realizacje ogrodów i ich wodnych elementów. Poniższe galerie przedstawiają oczka wodne, stawy kąpielowe, wodospady... Zapoznaj się z całym procesem budowy, a także z efektem końcowym. Oprócz Naszych kompletnych realizacji pokazujemy efekty współpracy z innymi firmami projektowymi i wykonawczymi. Pomagamy im na różnych etapach prac tj. projekt, wykonawstwo, dostawa materiałów.

wykonawstwo-1

Staw kąpielowy - Lublin

W okolicach Lublina powstał  kompleks wodny składający się z stawu kąpielowego i oddzielonego oczka rybnego. Powierzchnia całego kompleksu wodnego to około 200 m2. Głównym założeniem było dopasowanie stawu do istniejącego budynku mieszkalnego. Efekt został uzyskany również dzięki pomocy inwestora, który jest autorem projektu domu i otoczenia. Staw kąpielowy oczyszczany jest w głównej mierze za pomocą filtracji Oase ProfiClear Premium. Staw kąpielowy realizowany był we współpracy z firmą Green Square.

Staw dekoracyjny kąpielowy Kraków Galeria

Staw dekoracyjno kąpielowy - Kraków

Staw kąpielowy nie zawsze musi posiadać elementy murowane. Pod Krakowem zbudowaliśmy wielofunkcyjne oczko wodne. Poza dekoracyjnym charakterem, może ono także spełniać funkcję kąpielową. Dzięki zamontowaniu pomp Oase Aquamax 12v kąpiel jest całkowicie bezpieczna. Oczko wodne, czy też niewielki staw ma powierzchnię około 70 m2. Filtracja oparta jest o filtr przepływowy z serii Oase Biotec. Staw kąpielowy realizowany był we współpracy z firmą Green Square.

Pokazowy staw kąpielowy Stalowa Wola Galeria

Pokazowy staw kąpielowy

W okolicy Stalowej Woli ma swoją siedzibę firma Ogród Brandwica. Od kliku lat budowany jest tam ogród pokazowy. Jego głównym elementem jest około 120 metrowy staw kąpielowy. Projekt i sam staw powstał w 2012 roku. Oprócz samego stawu kąpielowego zbudowaliśmy w tym miejscu kompleks rekreacyjny składający się min. z kilku altan, sauny, grilla i wędzarni. Filtracja stawu opiera się na grawitacyjnym systemie Oase ProfiClear Classic. Cały obiekt o powierzchni ponad 12000 m2 jest dostępny przez 6 dni w tygodniu na terenie centrum ogrodniczego Ogród Brandwica. Zapraszamy!

Kompleks stawów w Nałęczowie

W 2015 roku rozpoczęliśmy budowę jednego z największych w Polsce dekoracyjnych kompleksów wodnych. W pierwszej kolejności powstał staw dekoracyjny o powierzchni 7000 m2. Zbiornik jest całkowicie odizolowany od podłoża za pomocą geomembrany EPDM Firestone PondGard. W tym momencie poza aspektem wizualnym służy on do hodowli jesiotrów. Na środku stawu zainstalowaliśmy agregat fontannowy Oase AirFlo 4, będący zarazem potężnym napowietrzaczem. Drugim zbiornikiem jest naturalny staw o powierzchni około 1500 m2. Woda do stawu wpływa poprzez wodospad zbudowany z ponad 300 ton kamienia. Cały kompleks realizowaliśmy razem z firmami Akwedukt i Green Square. Zapoznaj się z całym obiektem i poznaj proces budowy w naszych galeriach.

Staw nałęczów Fontanna Oase AirFlo
Staw Fontanna Taras EPDM Nałęczów Galeria
Staw Wodospad Kamień Kaskada Nałęczów
Małe Oczko wodne Oase Jastkowice

Oczko wodne - Jastkowice

Jedno z pierwszych oczek wodnych wykonywanych razem z Ogrodem Brandwica. Celem postawionym przez Klienta było oczko wodne, które nie zajmie dużej części trawnika. Aby osiągnąć taki efekt, a zarazem uzyskać wielkość i głębokość pozwalającą na hodowlę niedużych ryb, postawiliśmy na wąski, ale rozciągnięty zbiornik. Od strony altany do oczka wodnego wpada niewielka kaskada. Całość oczyszczania oparta jest na filtrze ciśnieniowym Oase FiltoClear Set 30000. Ze względu na długość zbiornika, wodę do filtra pobierają dwie pompy. Uzupełnieniem oczka wodnego jest fontanna Oase Water Quintet Creative.